Arama :
ÖzgeçmişÇalışma alanları
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümünde(1988 ) eğitimini tamamlayan Duygu Akdoğan Şenler mesleki çalışmalarına yirmi yıldır özel eğitim alanında devam etmektedir.

Özel Eğitim alanında mesleğe başlayarak beş yıl Zihinsel Engelli ve Otistik çocukların eğitim gördüğü özel bir eğitim kurumunda çalışmıştır.1999 yılına kadar otistik çocukların yanı sıra özel öğrenme güçlüğü, hiperaktivite ve dikkat eksikliği alanlarında özel eğitim gerektiren çocuklar ve aileleriyle çalışmalarını özel bir danışma merkezinde sürdürmüştür.‘Etkili İletişim Becerileri ‘ konusunda grup liderliği yapmakta ,anne –baba, öğretmen ve sosyal projelerde yer alan gönüllülerle ilgili grup çalışmaları yürütmektedir.

Özellikle Çocuk ve Ergen Psikiyatristi tarafından tanısı konmuş ve takibi yapılan  otistik çocukların ev içi davranış düzenlemelerini,okul çalışmalarını ve sosyal hayat deneyimi kazandırmaya yönelik becerilerini desteklemek için stajyer öğrenci eğitimlerini ve mesleğe yeni başlayacak olan özel eğitimcilerle ilgili staj programlarını yürütmektedir.

2000 yılından itibaren kurucularından olduğu Pusula Psikoloji ve Özel Eğitim Merkezi’nde çocuk ve aileler ile çalışmalarına devam etmektedir.
Adres : Cemil Topuzlu Caddesi, Tavukçuoğlu Apt. No: 33/3, Çiftehavuzlar - Kadiköy/İstanbul - Tel: 0216 302 69 54