Arama :

Pusula Psikoloji ve Özel Eğitim Merkezi, 2000 yılında Psikoloji ve Pedagoji alanında uzun yıllardır çalışan bir ekip tarafından kurulmuştur.

Amacı ve hedefleri, aslında seçmiş oldukları ad ile doğru orantılı olarak, Psikoloji ve Pedagoji alanlarında, yardım ve desteğe ihtiyaç duyan insanlara, meslek ahlakı değerlerine bağlı kalarak, güven, sağduyu ve güncel, bilimsel bilgi ile harmanlanmış hizmeti verebilmektir. Mesleki sınırlar konusunda özen,dikkat ve danışanları bilgilendirme bağlı olduğumuz bir çalışma şeklidir. Çalışma alanlarımız ile ilgili her aile, gerekli olduğu durumlarda  konu ile ilgili Uzman Doktor, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Yetişkin Psikiyatristi, Nörolog Doktor ile çalışma yapmaları konusunda bilgilendirilmekte ve yönlendirilmektedirler. 
Pusula’da üç temel bölüm bulunmaktadır:
 

  • Çocuk ve Ergen Psikolojisi Bölümü
  • Çocuk Ergen Özel Eğitimi Bölümü
  • Yetişkinlik Bölümü 

Her alanda, mesleki hayatlarında yıllardır çalışan kişiler görev almaktadır. Çocuk ve Ergen Özel Eğitimi Bölümü akademik sorunları olan çocuk ve gençler için, evdeki çalışmalara destek olarak ev abi ve ablaları yönlendirme ve takibi hizmetini de sunmaktadır. Pusula’da ayrıca, meslektaşlar için çeşitli seminer ve eğitim çalışmaları yürütülmektedir. Özellikle mesleğe yeni adım atacak yeni mezun meslektaşlara, staj programları çerçevesinde eğitimler sunulmaktadır.

Adres : Cemil Topuzlu Caddesi, Tavukçuoğlu Apt. No: 33/3, Çiftehavuzlar - Kadiköy/İstanbul - Tel: 0216 302 69 54